×
×
PSX
Valoda:
Latviešu

Video spēles

Filtrēt
Kārtot
Rāda no 1 līdz 24 kopā 403 (Kopā lapu - 17)

Kurš gan vairs atceras, kad Latvijā parādījās pirmās videospēles? Būtu interesanti salīdzināt kādu no pirmajām spēlēm ar tām, kas pieejamas šodien, vai ne? Mūsdienās videospēles ir atsevišķa izklaides industrijas joma, kas savā ziņā pat saistāma ar mākslu. Tieši tā, jo pie katras videospēles izstrādes strādā vesela radošā komanda, kur būtiska nozīme ir māksliniekam, kurš rada spēles māksliniecisko un vizuālo noformējumu. Daudzas videospēles var salīdzināt ar kino, tikai atšķirībā no kinofilmām, kur esam skatītāja lomā, videospēles piedāvā pašam kļūt par režisoru, scenāristu un aktieri.

Ja paraugāmies vēsturē, tad pirmie videospēļu “aizmetņi” rodami pagājušā gadsimta 40.-to gadu beigās. 1947. gadā tika radīta pirmā primitīvā spēle, kas simulēja raķetes lidojuma trajektoriju. Pēc vairākiem gadiem pasaulē jau tika izstrādāta pirmā datoram līdzīgā iekārta un tapa ļoti vienkārša video programma “Atlecošā bumba”. 1951. gadā tika izveidota iespēja spēlēt šahu elektroniski, bet 1952. gadā radās pirmā spēlīte ar mākslīgo intelektu, kas ļoti atgādināja mums tik zināmās "Desas". Ievērības cienīgs bija 1962. gads, kad radās leģendārā videospēle “Spacewar”. Kopš šī brīža videospēles sāka attīstīties milzu soļiem. 1967. gads uzskatāms par pirmās pie televizora pieslēdzamās konsoles dzimšanas gadu. Taču tikai 1975. gadā tika izstrādāta pirmā konsole mājas televizoram. Spēlēt videospēles mājās pie televizora no sapņa kļuva par realitāti. Videospēles kļuva par milzīgu industriju un vadošo izstrādātāju komandas tika veidotas no labākajiem programmētājiem, māksliniekiem un citiem augsta līmeņa savas jomas profesionāļiem.

Videospēles definē kā elektroniskas spēles, kas ietver lietotāja kontaktu ar video ierīci, kas nodrošina atbildes reakciju. Videospēles spēlēšanas veidu nosaka platforma ar īpašu programmatūru un lietošanas veidu. Visplašāk izmantotās platformas ir personālie datori un spēļu konsoles, ko var pievienot datoram vai televizoram. Populārākās spēļu konsoles ir PlayStation, Xbox, Nintendo Switch un Wii.

Mūsu internetveikalā www.psx.lv jums ir iespēja iegādāties videospēles plašā klāstā jebkurai gaumei. Jūs atradīsiet videospēles gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tēmu klāsts ir ļoti plašs - mūsu piedāvājumā ir gan laika pārbaudi izturējušās videospēles jeb "pārbaudītas vērtības", ko ražotāji pilnveidojuši atbilstoši mūsdienu prasībām, gan jaunākās spēļu sērijas. Spēles aizrautīgiem "geimeriem" un spēles visai ģimenei, izglītojošas spēles, izklaidējošas un piedzīvojumu videospēles.

Mūsu priekšrocība – iespēja iegādāties jaunākās videospēles iepriekšpārdošanā, pirms tās ir oficiāli iznākušas. Tāpat varat iegādāties dažādu ar videospēļu sižetiem saistītu atribūtiku (austiņas, turētājus, lādētājus uc.) un aksesuārus.

Aicinām iepazīties ar mūsu piedāvājumu un atklāt sev aizraujošo videospēļu pasauli!


Lāsīt tālāk